Skip links

Szkolna akademia cyberbezpieczeństwa 2.0Edukacyjne

Projekt „Szkolna Akademia Cyberbezpieczeństwa” realizowany w ramach programu wsparcia edukacji płatne ze środków Ministerstwa Edukacji Nauki na podstawie umowy nr MEiN /2022/DPI/2698 z dnia 31 lipca 2022 roku.

Szkolna akademia cyberbezpieczeństwa to inicjatywa, która skierowana jest do uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej oraz 1-3 szkoły średniej. Celem warsztatów jest upowszechnienie wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowaniu właściwych postaw wobec zagrożeń, w tym związanych z korzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Inicjatywa jest kierowana do dzieci i młodzieży między 12 a 18 rokiem życia, są to głównie uczniowie szkół podstawowych i średnich.

W ramach projektu podniesiemy kompetencje z zakresu bezpieczeństwa aktywności w sieci, jak korzystać z ustawień prywatności w serwisach społecznościowych oraz jak korzystać z trybu prywatnego w przeglądarce internetowej. Uczestnicy dowiedzą się również jak kształtować swój wizerunek w Internecie i jak rozpoznać zagrożenia wynikające z cyfrowego obiegu treści.

Termin realizacji

25.09.2023r. – 31.12.2023r.

Liczba odbiorców

857

Co nam się udało

Powstanie strona internetowa projektu, która będzie promować projekt oraz zawierać będzie materiały edukacyjne. W ramach projektu stworzony zostanie podręcznik z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa. Podręcznik zostanie udostępniony na stronie internetowej projektu w formie elektronicznej.

Obszar interwencji

Szkolna akademia cyberbezpieczeństwa to inicjatywa, która powstała z potrzeby zwiększenia świadomości cyfrowej dzieci i młodzieży między 12 a 18 rokiem życia z terenu województwa śląskiego. Podczas naszej wieloletniej pracy z młodzieżą zauważyliśmy, że pomimo bardzo wysokich umiejętności korzystania z Internetu przez osoby w tej grupie wiekowej, niska jest ich świadomość dotycząca cyberbezpieczeństwa. Na tej podstawie stworzyliśmy warsztat kształtujący umiejętność rozpoznawania cyber zagrożeń, zarządzania treściami publikowanymi w serwisach społecznościowych czy bezpiecznego kształtowania wizerunku w sieci.

Inne Projekty

Ta strona wykorzystuje pliki cookie.
Skip to content
Zobacz
Przeciągnij