Skip links
pl
ukr
eng

Dołącz do Korpusu Wolontariuszy Klastra Innowacji Społecznych!

Jesteś młodą, ambitną osobą? Chcesz rozwijać się a przy okazji zdobywać cenne doświadczenia? Chcesz wprowadzać zmiany w dziedziny edukacji, ekologii oraz cyfryzacji? Biegle mówisz w języku angielskim? Zapraszamy ciebie dołączyć do Korpusu Wolontariuszy Klastra Innowacji Społecznych. Prowadzimy ciągły nabór wolontariuszy. 

 Dlaczego warto do nas dołączyć?

Jesteśmy młodym zespołem pełnym pasji, gotowym wspólnie zmieniać świat. Nasza praca koncentruje się na obszarach takich jak edukacja, ekologia oraz cyfryzacja. Zostań częścią naszego zespołu i dostań możliwość poznania ludzi z całego świata, rozwoju osobistego i zawodowego oraz możliwości przyczynienia się do ważnych projektów wprowadzających realne zmiany w Polsce i Unii Europejskiej!

Dodatkowo oferujemy:

Certyfikaty i system szkoleń: Przygotowaliśmy system szkoleń w celu rozwoju umiejętności  naszych wolontariuszy. Są to szkolenia z komunikacji, zarządzania czasem,  jak budować samodyscyplinę, z Excela, mobilnej fotografii i wiele innych. Także oferujemy certyfikaty potwierdzające uczestniczenie w wolontariacie. 

Spotkania integracyjne: Co tydzień organizujemy spotkania integracyjne, które sprzyjają budowaniu więzi i relacji w zespole. 

Udział w projektach międzynarodowych: Nasza organizacja angażuje się w projekty międzynarodowe, co daje Ci możliwość pracy w międzynarodowym środowisku, rozwijania umiejętności pracy w zespołach międzykulturowych oraz poznawania ludzi z całego świata, 

Wyjazdy na projekty zagraniczne: Dla zaangażowanych wolontariuszy  otwiera się możliwość udziału w projektach zagranicznych realizowanych przez naszych partnerów w Czechach,  Hiszpanii, Węgrach, Włoszech, na Słowacji, i innych krajach. 

Możliwości zatrudnienia: Dla tych, którzy wykażą się zaangażowaniem i umiejętnościami, oferujemy możliwość zatrudnienia w naszej organizacji. 

APLIKUJ TERAZ

Wolontariusze Klastra Innowacji Społecznych będą mieli okazje wspierania inicjatyw naszej organizacji oraz zdobywania cennych doświadczeń w następujących obszarach:

Zadania z danego obszaru realizujemy w ramach Ośrodka Wsparcia Cudzoziemców.

Przykładowe zadania:
Prowadzenia kursów  języka polskiego dla obcokrajowców
Prowadzenia kursów j języka angielskiego dla obcokrajowców
Pomóc z odrabianiem zadań domowych
Organizacja wydarzeń dla dzieci i młodzieży  

Zadania z danego obszaru realizujemy w ramach projektów senioralnych, między innymi Korpus Wsparcia Seniorów, Google dla Seniorów, E-Usługi Publiczne Dostępne dla Seniora i innych.

Przykładowe zadania:
Wsparcie podczas warsztatów z cyfryzacji dla seniorów
Wsparcie podczas warsztatów z kompetencji miękkich dla seniorów
Pomóc seniorom z zakupami 

Zadania z danego obszaru realizujemy w ramach Ośrodka Wsparcia Cudzoziemców, Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.
 
 Przykładowe zadania:
 Pomóc prawna – dyżury raz w tygodniu dla chętnych osób
 Pomóc psychologiczna  – dyżury raz w tygodniu dla chętnych osób
 Wsparcie informacyjne
 Tłumaczenie na język polski
 Tłumaczenie z języka polskiego

Zadania z danego obszaru realizujemy w ramach wszystkich projektów, w szczególności Akredytacja Erasmus+ oraz Wolontariuszy w Akcji – Superbohaterowie NGO.

Przykładowe zadania:
Tworzenia treści postów do projektów

Tworzenie scenariuszy do filmików 

Pisanie artykułów

Tworzenie baz danych

Zadania z danego obszaru realizujemy podczas pisania wniosków o projekty krajowe jak i międzynardowe z obszarów takich jak: edukacja, cyfryzacja, ekologia, kultura i innych.
 

Przykładowe zadania:
Prowadzenia badań rozpoznawania potrzeb lokalnych
Analiza badań rozpoznawania potrzeb lokalnych
Pisanie raportów z badań 

Zadania z danego obszaru realizujemy w ramach projektów edukacyjnych, kulturalnych ekologicznych zarówno krajowych  jak i międzynardowych. Wśród nich: Akredytacja Erasmus+, Mazowiecka strategia młodzieżowa, #InternetSafety i wielu innych. 
 
 Przykładowe zadania: 
 Przygotowanie materiałów na warsztaty/ szkolenia
 Prowadzenie  warsztatów/ szkoleń
 Wsparcie logistyczne podczas wydarzeń
 Pomóc w organizacji warsztatów/ szkoleń

Zadania z danego obszaru realizujemy w ramach projektów ekologicznych, między innymi Ekologia Łączy Ludzi, Zero time to waste i inne.
 
Przykładowe zadania:
Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży 

Przygotowanie materiałów do warsztatów ekologicznych 

Prowadzenie warsztatów ekologicznych

Wsparcie/ obsługa podczas projektów ekologicznych

Promocja zrównoważonych praktyk

Organizacja, przygotowanie materiałów i prowadzenie kampanii społecznych

Akcje sprzątania

 Zadania z danego obszaru realizujemy w ramach wsparcia pracowników biura.
 
Przykładowe zadania:
Obsługa telefoniczna 

Obsługa korespondencji

Wsparcie techniczne

Ta strona wykorzystuje pliki cookie.
Skip to content
Zobacz
Przeciągnij