Skip links

Gliwicka Mapa Tajemnic Kulturalne

Celem projektu było rozpowszechnienie mało znanych miejsc o znaczeniu historycznym oraz podniesienie świadomości historycznej odbiorców za pomocą terenowych warsztatów tematycznych z elementami pracy twórczej (malowanie, rysowanie, fotografia).

Projekt przeznaczony był do mieszkańców Gliwic w różnych grupach wiekowych. W czasie realizacji projektu odbyły się warsztaty artystyczne dla dzieci i nastolatków, a także zajęcia tematyczne dla dorosłych. Poprzez działania plastyczne i kulturalne mieliśmy na celu opowiedzenie w sposób ciekawy i innowacyjny o historii Gliwic. W sumie w spotkaniach wzięło udział ponad 150 mieszkańców miasta.

Udało się zrealizować 12 spotkań z mieszkańcami. Powstał profil Gliwicka Mapa Tajemnic na portalu Facebook, który zyskał rzeszę fanów zainteresowanych dziedzictwem miasta. Powstała również strona internetowa www.tajemnicegliwic.org, gdzie publikowane są artykuły o wybranych ciekawostkach z Gliwic.

Termin realizacji

10.04.2019 - 31.12.2019

Liczba odbiorców

250

Strona projektu

tajemnicegliwic.org

Co nam się udało

W ramach projektu Gliwicka Mapa Tajemnic przeprowadziliśmy na mieszkańców regionu warsztaty, gdzie przybliżyliśmy dzieje lokalne oraz miejsca warte uwagi.  Zorganizowaliśmy zajęcia artystyczne poprzez które chcieliśmy zachęcić osoby w różnym wieku do zwrócenia uwagi na dziedzictwo Gliwic i okolic. Celem projektu było rozpowszechnienie mało znanych miejsc o znaczeniu historycznym oraz podniesienie świadomości historycznej odbiorców.

250
ODBIORCÓW BEZPOŚREDNICH
400
ODBIORCÓW POŚREDNICH
15
PRACOWNIKÓW
7
WOLONTARIUSZY

Obszar interwencji

Projekt Gliwicka Mapa Tajemnic powstała, by promować wśród mieszkańców regionu dzieje lokalne oraz miejsca warte uwagi w mieście i ich historię. Poprzez zajęcia artystyczne chcieliśmy zachęcić osoby w różnym wieku do zwrócenia uwagi na dziedzictwo Gliwic i okolic. Celem projektu jest rozpowszechnienie mało znanych miejsc o znaczeniu historycznym oraz podniesienie świadomości historycznej odbiorców za pomocą terenowych warsztatów tematycznych z elementami pracy twórczej (malowanie, rysowanie, fotografia).

“Gliwicka Mapa Tajemnic” jest projektem finansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Inne Projekty

Ta strona wykorzystuje pliki cookie.
Skip to content
Zobacz
Przeciągnij