Skip links

Ośrodek Pracy i Edukacji „Społecznik” w Międzybrodziu Bialskim Kulturalne

W Ośrodku Pracy i Edukacji “Społecznik”, będzie dostępnych około 40 miejsc noclegowych.  Organizacje realizujące u nas swoje projekty będą mogły korzystać z nowoczesnej, dedykowanej tylko im, sali warsztatowej. Ponadto obiekt będzie przystosowany do przyjmowania osób z niepełnosprawnościami. Świadczenie usług noclegowych będzie jednym z wielu zadań, które będzie pełnił nasz ośrodek. Jego główne obszary działania to: wspieranie i inicjowanie współpracy międzynarodowej młodzieży, promowanie wiedzy o Unii Europejskiej, jak również współpraca z organizacjami pozarządowymi wspierającymi budowę społeczeństwa obywatelskiego.

Ośrodek Pracy i Edukacji “Społecznik” przeznaczony jest dla lokalnych twórców, stowarzyszeń, grup artystycznych, które otrzymały przestrzeń do organizacji różnorodnych spotkań i warsztatów. Dla nich nasze sale warsztatowe zostaną udostępnione bezpłatnie. Na wydarzenia kulturalne organizowane w Ośrodku Pracy i Edukacji “Społecznik” będziemy zapraszać młodzież z województwa śląskiego i całej Polski. Podczas spotkań będą mieli szansę poznać i doświadczyć na żywo kulturę ludową Żywiecczyzny. W przyszłości “Społecznik” ma służyć jako miejsce otwarte dla lokalnych organizacji i stowarzyszeń z różnych regionów do wymiany doświadczeń, problemów i pomysłów.

“Społecznik” będzie umożliwiał odkrywanie dziedzictwa kulturowego Śląska poprzez zapewnienie wygodnej, taniej i bezpiecznej bazy noclegowej dla dzieci i młodzieży oraz wszystkich aktywistów z trzeciego sektora. Zadania będziemy realizować w oparciu o: wygodną i nowoczesną bazę noclegową, kompetentną i wysoko wykwalifikowaną kadrę reagującą na potrzeby naszego klienta, szeroką ofertę usług dodatkowych, która będzie spełniać oczekiwania trzeciosektorowców krajowych jak i zagranicznych, w pełni wyposażone zaplecze do prowadzenia działań społecznych i edukacyjnych. Rezultaty projektu będą udostępnione po zakończeniu remontu.

Termin realizacji

2022-10-01-2024-03-31

Liczba odbiorców

420

Strona projektu

spolecznik.org.pl

Co nam się udało

Stworzyliśmy stronę internetową oraz profile w mediach społecznościowych, za pomocą których będziemy mogli promować nasze działania. Dzięki stworzeniu ośrodka będziemy mogli udostępnić miejsce pracy dla innych organizacji pozarządowych i grup warsztatowych. Po zakończeniu remontu nagramy film podsumowujący przeprowadzone prace remontowe, a także pokazujący ośrodek i możliwości jakie daje.

Nasze publikacje: STRATEGIA / PLAN DYWERSYFIKACJI

Obszar interwencji

Fundacja przez lata organizacji wymian międzynarodowych oraz realizacji kilkudniowych projektów społecznych, warsztatów wyjazdowych, konferencji, szukała odpowiedniego miejsca do prowadzenia swoich działań. Poszukiwaliśmy miejsca, które zapewnia odpowiednią bazę noclegową wraz z wyżywieniem oraz infrastrukturę do prowadzenia warsztatów. Jednocześnie chcieliśmy, aby było to miejsce niepodobne do klasy szkolnej lub hotelowego centrum konferencyjnego. Równie często spotykanym problemem jest brak możliwości wynajęcia sali warsztatowej poza miastem na wyłączność. Utrudnia to znacznie prowadzenie zaplanowanych zajęć oraz przyciągniecie uczestników. Z problemem tym spotykają się wszystkie organizacje realizujące swoje projekty, w których konieczne jest zapewnienie noclegu dla uczestników. Miejsce odpowiednie do prowadzenia działalności w ramach trzeciego sektora, powinno być specjalnie do tego przygotowane.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO

 

tablica_fundusze_180x120 (1)

Inne Projekty

Ta strona wykorzystuje pliki cookie.
Skip to content
Zobacz
Przeciągnij