Skip links

Już 8 przedszkoli we Wrocławiu ma szansę na remont przedszkolnej łazienki

Akcja Tron z tygodnia na tydzień nabiera coraz większego rozpędu. Już 30 628 dzieci z 295 przedszkoli, które zgłosiły się do udziału w Akcji, dowie się, jak ważna jest higiena i że rozmowy na jej temat mogą być czymś całkowicie naturalnym. Z Wrocławia zgłosiło się już 8 przedszkoli a z całego województwa dolnośląskiego 25 placówek. Rejestracja jest jednak cały czas otwarta, a to oznacza, że kolejne przedszkolaki z naszego województwa mają szansę na ciekawe zajęcia, a także remont przedszkolnej łazienki.

“Wierzymy, że ta kampania to pierwszy krok do podniesienia ważnych tematów, takich jak dostępność czystych toalet dla maluchów – nie tylko w przedszkolach, ale i w różnych miejscach w całej Polsce” – mówi Daniel Chaciej, wiceprezes Zarządu WCTron, organizatora akcji.

Właśnie rozpoczyna się konkurs, w ramach którego można wygrać remont łazienki. Prace można zgłaszać od 15 stycznia do 12 lutego 2024 roku.

Właśnie startuje konkurs, w którym nagrodą główną jest remont łazienki. Konkurs podzielony jest na trzy etapy: zgłoszenia, głosowanie internautów i ocena Jury. Przedszkola mają możliwość zgłoszenia swoich prac konkursowych od 15 stycznia do 12 lutego 2024 roku. Następnie, od 1 do 31 marca 2024 roku, odbędzie się etap głosowania, w trakcie którego za pomocą mediów społecznościowych (dzięki głosom obserwujących strony WCTron) wyłonionych zostanie 10 najlepszych projektów. Pierwszym krokiem jest rejestracja na stronie https://akcjatron.pl/przedszkola

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu, dowolną techniką, projektu wymarzonej przedszkolnej łazienki, a następnie sfotografowaniu wykonanej pracy. Minimum 3 fotografie należy wgrać na konto, które zostało aktywowane wraz z przystąpieniem do Akcji.

Ogłoszenie wyników głosowania planowane jest na pierwszy tydzień kwietnia 2024 roku. Dziesięć projektów z największą liczbą głosów przejdzie do ostatniego etapu – oceny. Jury, czyli zespół ekspertów, wybierze zwycięzcę, a wyniki zostaną ogłoszone 24 kwietnia 2024 roku.

Informacje merytoryczne, które nauczyciele będą mogli wykorzystać w trakcie przygotowywania pracy konkursowej, znajdują się w Poradniku dla nauczyciela, dostępnym po zalogowaniu na konto przedszkola zarejestrowanego w Akcji. Pierwsze 200 przedszkoli, które zarejestrowały się do Akcji, w najbliższych dniach dodatkowo dostanie drukowany Poradnik wraz z pozostałymi materiałami.

Czym jest Akcja Tron?

Akcja Tron jest inicjatywą mającą na celu poprawę standardów higieny i świadomości wśród przedszkoli. Przedszkola zaangażowane w akcję mają szansę na remont łazienki, co stanowi nie tylko nagrodę, ale również wsparcie dla edukacji dzieci w zakresie zdrowego trybu życia. Obok konkursu dla przedszkoli w ramach Kampanii realizowane są też aktywności dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej (rejestracja na https://akcjatron.pl/szkoly):

  • Olimpiada z wiedzy o higienie (do wygrania nawet 5 000 zł dla ucznia lub uczennicy)
  • Gra Terenowa (możliwość zdobycia maksymalnej liczby 3 punktów za wolontariat).

Organizatorem akcji jest WCTron, a patronami są Fundacja Unaweza, Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu i Instytut Praw Dziecka im. Janusza Korczaka.

Leave a comment

Skip to content
Zobacz
Przeciągnij