Skip links

Już 6 maja otworzymy nabór wniosków w konkursie “Śląskie Lokalnie”!

Z radością informujemy o rozpoczęciu procedury konkursowej “Śląskie Lokalnie”! Już 6 maja otworzymy nabór wniosków o przyznanie dotacji na realizacje mikroprojektu społecznego.

Nabór potrwa od 6 maja do 4 czerwca. W tym czasie wnioskodawcy będą zgłaszać swoje wnioski za pośrednictwem generatora udostępnionego na stronie projektu: www.fioslaskie.com. Równolegle organizujemy spotkania informacyjne, na których omawiamy założenia regulaminowe, tłumaczymy jak prawidłowo przygotować wniosek i jak zrealizować projekt. Szczegóły dotyczące spotkań: https://fioslaskie.com/spotkania/.
Śląskie Lokalnie to inicjatywa, która powstała w 2018 roku i jest kontynuowana do dzisiaj. Kolejne edycje różnią się między sobą szczegółami, zapisami regulaminowymi, jednak idea jest niezmienna – wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych w realizacji działań społecznych.

W edycji 2024 rozdamy blisko 380 000 zł na oddolne inicjatywy mieszkańców województwa śląskiego. Przeprowadzimy trzy edycje konkursu, w trakcie których uczestnicy mogą ubiegać się o mikrogranty w wysokości od 1000 zł do 7500 zł.

Wnioski może składać:

1. Młoda organizacja pozarządowa, mająca siedzibę w województwie śląskim. Roczny przychód organizacji nie może przekraczać 50 tysięcy złotych (za poprzedni zakończony rok obrotowy). Młoda organizacja to taka, która została zarejestrowana nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

2. Lokalna organizacja pozarządowa, mająca siedzibę w województwie śląskim. Roczny przychód organizacji nie może przekraczać 50 tysięcy złotych (za poprzedni zakończony rok obrotowy).

3. Grupa nieformalna, składająca się z przynajmniej trzech pełnoletnich osób, które chcą działać na rzecz lokalnych społeczności. Osoby takie nie mogą zasiadać w organach statutowych organizacji pozarządowych.

4. Patron – organizacja pozarządowa – składa i realizuje projekt w imieniu grupy nieformalnej, która nie ma takiej możliwości realizacji projektu samodzielnie.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Ta strona wykorzystuje pliki cookie.
Skip to content
Zobacz
Przeciągnij