Skip links

Zapisz się na darmowy kurs IT!

Centralny Ośrodek Informatyki rusza z drugą edycją programu „Nowi MY w IT: Różnorodność nie ma granic”

Centralny Ośrodek Informatyki ogłasza drugą edycję programu edukacyjno-
mentoringowego „Nowi MY w IT: Różnorodność nie ma granic”, którego celem jest promowanie inkluzywności i wyrównywanie szans zatrudnienia w dynamicznie rozwijającej się branży IT. Kurs w formie zdalnej startuje 15 kwietnia 2024 r. na stronie nowimy.coi.gov.pl.

Zespół Centralnego Ośrodka Informatyki zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w branży IT. Już od 15 kwietnia 2024 r. istnieje możliwość wzięcia udziału w szkoleniach organizowanych w ramach prowadzonego przez COI programu „Nowi MY w IT: Różnorodność nie ma
granic”. Każda pełnoletnia osoba może zapisać się na kurs poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie nowimy.coi.gov.pl. Najlepsi uczestnicy będą mogli odbyć staż w Centralnym Ośrodku Informatyki. Celem programu jest aktywne wsparcie osób, które do tej pory miały ograniczony dostęp do branży IT oraz promowanie innowacyjności poprzez różnorodność perspektyw.

Jak zapisać się na kurs?
Udział w kursie jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę nowimy.coi.gov.pl, a następnie kliknąć „Zapisz się na kurs”. Użytkownik będzie automatycznie przekierowany na Platformę Edukacyjną Gov.pl, do której uzyska dostęp, logując się poprzez Profil Zaufany. Po zalogowaniu na ekranie początkowym wyświetlą się kursy, do których zapisał się użytkownik. Aby wybrać kurs „Nowi MY w IT”, należy przejść za pomocą opcji „Przeglądaj kursy” do strony z katalogiem kursów oraz odszukać kurs „Nowi MY w IT”, następnie kliknąć „Dowiedz się więcej” oraz „Rozpocznij kurs”. Co ważne, szkolenie jest dostępne w dwóch wersjach językowych – polskiej oraz ukraińskiej.

Pierwszy etap kursu dostarcza takie same treści edukacyjne, jakie przedstawiono w poprzedniej edycji zakończony testem wiedzy, który będzie można zaliczyć do 15 lipca 2024 r. W przypadku dużej liczby zgłoszeń możliwe jest zlecenie uczestnikom dodatkowych zadań weryfikujących wiedzę.
Kolejnym etapem kursu będzie trwający cztery miesiące bootcamp, do którego zaproszonych zostanie 40 osób z pierwszego etapu, które uzyskają najlepsze wyniki w testach wiedzy. Bootcamp odbędzie się od sierpnia do listopada 2024 r. Podczas praktycznych warsztatów uczestnicy będą poznawali tajniki branży IT i zgłębiali zagadnienia z trzech dziedzin: kierowania projektem, analizy biznesowej i testowania manualnego. Uczestnicy otrzymają praktyczną wiedzą, aby rozpocząć pracę w branży IT. Po jego ukończeniu 30 uczestników będzie mogło przystąpić do programu stażowego i rozpocząć karierę w IT pod auspicjami Centralnego Ośrodka Informatyki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie.
Skip to content
Zobacz
Przeciągnij