Skip links

Warsztaty Mazowieckiej Strategii Młodzieżowej na kongresie “Radom Przyszłości”!

1 lipca 2023 o godzinie 14:30 w Radomiu odbędzie się kongres “Radom Przyszłości”, podczas którego zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty dla młodzieży w wieku 15-28 lat. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu “Mazowiecka Strategia Młodzieżowa“.

Na warsztatach młodzież będzie miała okazję do gry w autorską grę karcianą “Miasto Przyszłości”, w której uczestnicy wcielają się w role kluczowych osób zarządzających miastem, jak prezydent, sekretarz czy dyrektor urzędu miasta. Gra ma na celu pomóc młodym ludziom zrozumieć i doświadczyć złożoności kluczowych obszarów miejskiego życia, takich jak rynek pracy, edukacja, klimat i środowisko, dostęp do nowoczesnych technologii, infrastruktura czy wykluczenia komunikacyjne.

Opinie i spostrzeżenia młodzieży zebrane podczas warsztatów posłużą do stworzenia strategii na rzecz młodego pokolenia w województwie mazowieckim. Jest to szansa na głos dla młodych ludzi, którzy mogą wpłynąć na przyszłe kształtowanie polityk w swoim regionie. Opracowane strategie zostaną przekazane do włodarzy województwa.

Warsztaty to ważne wydarzenie, które umożliwia młodzieży aktywny udział w kształtowaniu przyszłości ich regionu. Bezpośredni wpływ młodzieży na strategię dla województwa mazowieckiego to inicjatywa godna uwagi.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie.
Skip to content
Zobacz
Przeciągnij