Skip links

YEMA – Youth Exchange Mobile App Międzynarodowe

Yema – Youth Exchange Mobile App to opracowana przez nas aplikacja, która jest narzędziem dydaktycznym wspierającym międzynarodowe wymiany młodzieży. YEMA łączy w sobie wszystkie funkcjonalności, które niezbędne są do łatwego i efektywnego zarządzania międzynarodową wymianą: harmonogram wymiany młodzieży, mapy, lista kontrolna zadań, powiadomienia, wiadomości uczestników oraz listę uczestników.

Aplikacja Yema kierowana była do wszystkich organizacji, które zajmują się międzynarodowymi wymianami młodzieżowymi. Dzięki temu uczestnicy otrzymywali wirtualne pakiety informacyjne do pobrania na telefon, które dotyczyły ogólnych spraw związanych z organizacją spotkań, a także wskazówkami, jak przygotować się merytorycznie do warsztatów

W projekcie “YEMA-Youth Exchange Mobile App” zorganizowaliśmy 3 spotkania międzynarodowe. Pierwsze spotkanie odbyło się w Polsce, gdzie zorganizowaliśmy część warsztatową podczas której usystematyzowaliśmy naszą wiedzę w zakresie potrzebnych funkcjonalności aplikacji.

Termin realizacji

01.02.2019-30.04.2020

Liczba odbiorców

40

Strona projektu

yemainfo.org

Co nam się udało

Wraz z naszymi partnerami YouNet, Akto stworzyliśmy konferencje prasowe w Bolonii i Portugalii, w trakcie których promowana była aplikacja mobilna.  Stworzona przez nas aplikacja jest narzędziem dydaktycznym, które wspiera międzynarodowe wymiany młodzieżowe.

40
ODBIORCÓW BEZPOŚREDNICH
250
ODBIORCÓW POŚREDNICH
10
PRACOWNIKÓW
4
WOLONTARIUSZY

Obszar interwencji

Lata spędzone w szkole średniej to dla wielu osób okres nawiązywania przyjaźni i gromadzenia nowych doświadczeń. Wiele młodych ludzi w tym czasie wybiera się w podróż, by przeżyć niezapomnianą przygodę. Właśnie temu służą wymiany uczniowskie, w których ramach można wyjechać do szkoły za granicą. W ramach udziału w takich wyjazdach młodzież ma możliwość poznania nowych ludzi, miejsc i kultur. Nasza aplikacja mobilna pomaga organizacją na zorganizowanie wymian młodzieżowych.

Projekt dofinansowany z programu Erasmus+.

Inne Projekty

Skip to content
Zobacz
Przeciągnij