Skip links

Wsparcie Ponad Granicami – Szansa

Celem projektu jest wsparcie edukacyjne poprzez podniesienie umiejętności podstawowych osób dorosłych, korzystających z ochrony czasowej w Polsce w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie. W ramach projektu planowana jest organizacja 200 h zajęć z języka polskiego oraz 920 h zajęć warsztatowych z 6 komponentów.

Zajęcia odbywać się będą w Katowicach w salach edukacyjnych wynajętych przez Wnioskodawcę. Łączna liczba osób, które wezmą udział w projekcie wyniesie 100 osób dorosłych. Jeden cykl warsztatowy, który obejmuje 6 komponentów oraz zajęcia z j. polskiego będzie trwał ok.3 tygodnie. Zajęcia z języka polskiego będą realizowane na 2 poziomach zaawansowania: 1. Grupa początkującą, 2. Grupa zaawansowana. Ponadto, w trakcie trwania projektu każdy uczestnik będzie miał zapewnioną 1h indywidualnej konsultacji z psychologiem, prawnikiem oraz doradcą zawodowym.

Termin realizacji

1.11.2022-30.04.2023

Liczba odbiorców

100

Strona projektu

-

Co nam się udało

W ramach projektu uczestnicy uzyskają przydatne informacje dotyczące historii Polski, legalizacji w kraju, znalezienia pracy odpowiadającej potrzebom i umiejętnościom klienta, zarządzania swoimi dochodami, a także nauczą się korzystać z możliwości ubiegania się o bilet podróżny. Uczestnicy wezmą udział w kursie języka polskiego, a także skorzystają z porad prawnika, psychologa i doradcy zawodowego. 

100
ODBIORCÓW BEZPOŚREDNICH
5
PRACOWNIKÓW

Obszar interwencji

Ukraińcy, którzy po wojnie przyjechali do Polski, bardzo różnili się od emigrantów, gdyż ich wyjazd nie był planowany i był działaniem przymusowym. Pierwsze trudności, jakie napotkali, to brak znajomości języka, a co za tym idzie – brak możliwości znalezienia odpowiedniej pracy i brak możliwości łatwej integracji z nowym społeczeństwem.  Celem projektu jest wsparcie edukacyjne poprzez podniesienie umiejętności podstawowych osób dorosłych, korzystających z ochrony czasowej w Polsce w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie. W ramach projektu planowana jest organizacja 200 h zajęć z języka polskiego oraz 920 h zajęć warsztatowych z 6 komponentów.

Zobacz harmonogram

Aktualności

 

Inne Projekty

Ta strona wykorzystuje pliki cookie.
Skip to content
Zobacz
Przeciągnij