Skip links

Stay at Home Miedzynarodowe

Projekt był skierowany do młodzieży z 6 krajów najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Młodzi mieszkańcy Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Turcji oraz Bułgarii będą wymieniać się doświadczeniami z czasu szczytu epidemii w ich krajach.

W projekcie zostali zaangażowani młodzi Europejczycy w wieku od 18 do 25 lat. Mieliśmy więc do czynienia zarówno z reprezentantami szkół średnich, jak i studentami, a także ludźmi którzy zakończyli już naukę. Głównymi celami tego projektu była współpraca międzynarodowa i nauka radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Uczestnicy inicjatywy przygotowali prezentację na temat sytuacji swojego kraju podczas pandemii koronawirusa. Zorganizowaliśmy warsztaty dla grupy młodzieży których celem było zapoznanie się z wzajemnymi doświadczeniami poszczególnych państw z okresu trwania pandemii koronawirusa, a także zdobyciem kompetencji tworzenia kampanii społecznych. Przeprowadzone zostały również spotkania ze specjalistami z zakresu bezpieczeństwa zdrowotnego, edukacji i marketingu, którzy przeprowadzili z uczestnikami interaktywne warsztaty o tym, w jaki sposób skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom i realizować kampanie społeczne.

Termin realizacji

01.08.2020–31.07.2021

Liczba odbiorców

35

Strona projektu

-

Co nam się udało

W ramach inicjatywy „Stay at home” uczestnicy mieli przestrzeń do wymiany doświadczeń związanych z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa, zaprezentowali jak wyglądała sytuacja kryzysowa w ich kraju oraz jakie działania podjęto w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się pandemii. Uczestnicy projektu informowali o swoich doświadczeniach i działaniach za pośrednictwem mediów społecznościowych, głównie z wykorzystaniem TikToka.

35
ODBIORCÓW BEZPOŚREDNICH
100
ODBIORCÓW POŚREDNICH
20
PRACOWNIKÓW
8
WOLONTARIUSZY

Obszar interwencji

Głównym celem projektu była dyskusja oraz wymiana dobrych praktyk dotyczących sposobów radzenia sobie młodych Europejczyków w sytuacjach kryzysowych, które wymagały od nich zmiany dotychczasowego trybu życia oraz codziennych nawyków. Wyzwaniem dla Europy i całego świata okazała się pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Wprowadzone środki bezpieczeństwa publicznego przez kraje całej Europy zmusiły młodych ludzi do pozostania w domach, co miało wpływ na ich edukację, relacje rówieśnicze, relacje rodzinne oraz zdrowie psychiczne. Projekt powstał z potrzeby młodych ludzi, którzy chcieli podzielić się z rówieśnikami z innych państw europejskich swoimi doświadczeniami w zakresie radzenia sobie z sytuacją kryzysową oraz dostosowaniem się do nowego porządku dnia codziennego.

Projekt dofinansowany z programu Erasmus+.

Inne Projekty

Skip to content
Zobacz
Przeciągnij