Skip links

Jura24 Kulturalne

JURA24 to nasze medium. Stworzyliśmy swoją gazetę i portal pod brandem Jura24. Zrealizowaliśmy projekty edukacyjne dla młodzieży, aktywizowaliśmy osoby z niepełnosprawnościami i wspieraliśmy Miasto Zawiercie w uruchamianiu nowych inicjatyw. Obserwowaliśmy lokalną scenę społeczną i zauważyliśmy rzeczy, o których chcemy rozmawiać. Praca organizacji pozarządowych, sprawy istotne dla mieszkańców gmin z naszego powiatu, wspieranie inicjatyw lokalnych.

Produkty naszego brandu kierowane były do mieszkańców powiatu Zawierciańskiego i Siewierza. Gazety wydawaliśmy bezpłatnie, raz w miesiącu. Portal działał bez przerwy, gdy redaktorzy mają drive, żeby coś opublikować, robili to.

Wspieraliśmy osoby wykluczone. Jako podmiot ekonomii społecznej działaliśmy na rzecz rehabilitacji zawodowej i społecznej osób w trudnej sytuacji, z niepełnosprawnościami, często zapomnianymi przez los. Daliśmy im pracę, uczyliśmy ich życia. Myśleliśmy szeroko i projektowo. Klaster Innowacji Społecznych to miks organizacji i ludzi, którzy współdziałają na rzecz rozwoju swoich miast. Lokalne medium pozwoliło wzmocnić nas w realizacji swojej podstawowej misji, jaką jest budowanie silnego trzeciego sektora.

Termin realizacji

XXXX

Liczba odbiorców

10 000

Strona projektu

jura24.pl

Co nam się udało

Otworzyliśmy biuro na Marszałkowskiej 31. Symbolicznie weszliśmy na obszar rewitalizowany, kolebkę stolicy powiatu. Nadaliśmy temu miejscu nowy charakter, była to przestrzeń otwarta, inkluzywna, dająca narzędzia do budowania społeczności wokół Jury24. Stamtąd dla Was pisaliśmy i nagrywaliśmy.

10 000
ODBIORCÓW BEZPOŚREDNICH
15 000
ODBIORCÓW POŚREDNICH
15
PRACOWNIKÓW
7
WOLONTARIUSZY

Obszar interwencji

Od wielu lat aktywnie działamy w naszym powiecie. Realizujemy projekty edukacyjne dla młodzieży, aktywizujemy osoby z niepełnosprawnościami i wspieramy Miasto Zawiercie w uruchamianiu nowych inicjatyw. Obserwujemy lokalną scenę społeczną i zauważamy rzeczy, o których chcemy rozmawiać. Praca organizacji pozarządowych, sprawy istotne dla mieszkańców gmin z naszego powiatu, wspieranie inicjatyw lokalnych – to są sprawy ważne, na których skupimy swoją uwagę. Uważamy, że strona społeczna powiatu zasługuje na swoje miejsce podejmowania dyskusji o swoim otoczeniu.

INFORMACJE O FINANSOWANIU

Inne Projekty

Ta strona wykorzystuje pliki cookie.
Skip to content
Zobacz
Przeciągnij