Skip links

Dobra Edukacja w Zawierciu Międzynarodowe

Celem projektu było podniesienie poziomu kompetencji menadżerskich kadry zarządzającej w sektorze edukacji w powiecie zawierciańskim. Wzmocnienie stosunków dwustronnych w obszarze edukacji pomiędzy Polską a Norwegią poprzez kontakt norweskiego eksperta z polskimi uczestnikami. Wzmocnienie potencjału ludzkiego w Polsce poprzez warsztaty i szkolenia prowadzone przez norweskiego eksperta. Celem szkolenia było nabycie przez uczestników kompetencji z zakresu zarządzania projektowego.

Inicjatywa kierowana była do pracowników placówek oświaty, do organów prowadzących placówki oświatowe. W projekcie udział wzięły szkoły: Szkoła Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Zawierciu, Zespół Szkół im. generała Józefa Bema w Zawierciu, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu, Zespół Szkół w Pilicy, Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu, Zespół Szkół w Szczekocinach.14:06

Program szkoleniowy stworzyliśmy korzystając z norweskich doświadczeń i dobrych praktyk, w swoich działaniach skupimy się przede wszystkim na zarządzaniu projektowym, wdrożeniu norweskich rozwiązań przy uwzględnieniu polskich realiów. Wzmocniliśmy stosunki dwustronne w obszarze edukacji pomiędzy Polską a Norwegią poprzez kontakt norweskiego eksperta z polskimi uczestnikami oraz potencjał bazy wiedzy w Polsce poprzez warsztaty i szkolenia prowadzone przez norweskiego eksperta.

Termin realizacji

01.01.22 - 30.04.22

Liczba odbiorców

20

Strona projektu

-

Co nam się udało

Rozwinęliśmy kompetencje kadry zarządzającej w sektorze edukacji z terenu powiatu zawierciańskiego (woj. śląskie) na podstawie doświadczeń i dobrych praktyk z Norwegii. Zmniejszyliśmy różnice ekonomiczne i społeczne poprzez rozwój zawodowy uczestników projektu. Prezentacje dotyczące metod norweskich: Cooperation Schools and Homes Norway oraz The school system in Norway.

20
ODBIORCÓW BEZPOŚREDNICH
40
ODBIORCÓW POŚREDNICH
15
PRACOWNIKÓW
8
WOLONTARIUSZY

Obszar interwencji

Projekt wpisał się w obszar priorytetowy zarządzania w sektorze edukacji, ponieważ poprzez praktyczną naukę zarządzania projektowego rozwinął wśród uczestników kompetencje kierowania zespołami ludzkimi w sektorze edukacji, pozwolił wdrożyć i rozwinąć metodykę zarządzania projektowego w procesie wspierania rozwoju zawodowego nauczycieli. Dzięki udziałowi w szkoleniu kadra zarządzająca dowiedziała się, jak zastosować współczesne techniki informacyjne w zarządzaniu.

Projekt „Dobra edukacja w Zawierciu” korzysta z dofinansowania o wartości 9 958 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Programu Edukacja z Funduszy EOG. Celem projektu jest rozwój kompetencji kadry zarządzającej w sektorze edukacji z terenu powiatu zawierciańskiego.

Inne Projekty

Ta strona wykorzystuje pliki cookie.
Skip to content
Zobacz
Przeciągnij